Nutrition S

Nutrition S Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezindeki ilk görüşmenizde Uzm.Dyt. Selin Açıkgöz tarafından ön değerlendirmeniz yapılır.

Bu değerlendirmede;

  • Profesyonel vücut bileşim analiz cihazı aracılığıyla detaylı bir şekilde vücut bileşiminiz (vücut ağırlığınız, yağ dokunuz, kas dokunuz, ödeminiz, vb.) analiz edilir.
  • Beslenme alışkanlıklarınız,
  • Yaşam tarzınız,
  • Sağlık problemlerinize yönelik detaylı öykünüz alınır.

Elde edilen veriler beslenme programınızın hazırlanmasında yol göstericidir. İkinci görüşmede, vücut bileşim analiziniz ve kan bulgularınız doğrultusunda, (varsa) tanı almış hastalıklarınız ve yaşam tarzınız ile uyumlu, size özel beslenme programınız hazırlanır.

Program süresince motivasyonunuzu korumak için haftada bir düzenli olarak görüşme yapılır. Her kontrol görüşmesinde vücut bileşim analiziniz yapılarak vücudunuzda bir haftada meydana gelen değişim değerlendirilir ve bu doğrultuda beslenme programınız güncellenir. Buna ek olarak, o haftaki sosyal programınız ile uyumlu (ek) beslenme programınız hazırlanır.

Haftalık verilen kilo bireyin özelliklerine göre değişir. Yani, aynı beslenme programı (diyet) gibi, hedef de bireye özeldir.